Oto Kurtarma Fiyatları

Oto Kurtarma Fiyatları Resim

Oto Kurtarma Fiyatları

Oto Çekici Fiyatları 

Araç sahipleri oto çekici fiyatları araştırması gerçekleştirerek, uygun fiyat avantajları sağlayabilirler. Oto çekici fiyatlarında en önemli etken, bu hizmetleri veren oto çekici ve kurtarıcı hizmeti veren firmaların fiyat politikalarıdır. 

Bu hizmetlerin alınmasında firma dışında fiyatları belirleyici bir otorite bulunmaz. Ancak rekabetçi ortam ve akaryakıt fiyatları fiyat değişkenliğinde rol oynar. Bu nedenle çekici hizmetlerinde firmalar arasında fiyat farklılıkları göze çarpar. 

Firmalar oto çekici fiyatlarını belirlerken; 

  • Hizmet verilecek bölgenin coğrafi yapısı, 

  • Hizmet verilecek bölgenin ekonomik yapısı, 

  • Hizmet veren diğer firmaların fiyat politikası, 

  • Müşteri potansiyeli, 

  • Hizmet alanında rekabetçi ortamın varlığı, 

Gibi unsurları göz önünde bulundururlar. Müşteri odaklı çalışan oto çekici firmaları, fiyatlarda ciddi oranda indirimlere giderler. Bu da firmaya müşteri memnuniyeti olarak yansır. 

Oto Çekici Fiyatları Nasıl Hesaplanır? 

Oto çekici fiyatlarının hesaplanması, hizmeti sağlayan firmanın olanaklarına bağlı olarak gerçekleşir. Bazı oto çekici firmaları kilometre bazında hizmet verirken, bazıları belirli mesafeler oluşturarak, bu aralıkta fiyatlandırma gerçekleştirirler. 

Oto çekici fiyat hesaplamalarında en önemli kıstas hizmet verilecek araçların özellikleri ve taşınacak mesafedir. Bu anlamda fiyatlandırmalar şehir içi ve şehir dışı olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Şehir içinde yoğun trafik akışı oluşması sebebi ile kilometre fiyatlandırması daha fazla olurken, şehir dışı taşıma hizmetlerinde kilometre başına uygulanan fiyatlarda düşüşler görülür. 

Oto Çekici Fiyatları Sigorta Kapsamında Mı? 

Oto çekici fiyatlarının sigorta kapsamında değerlendirilebilmesi için, çekici hizmeti alacak araçların zorunlu veya kasko sigortasında bu durumun ayrıca belirtilmiş olması gerekir. Bazı sigorta poliçelerinde bu durum km bazında yer verilirken, bazı poliçelerde her çekici ihtiyacında belirli bir limitle belirtilmiştir. Genişletilmiş sigorta poliçesine sahip araç sahipleri, çekici hizmetlerinden poliçe kapsamı faydalanabilirler. 

Oto Çekici Fiyatları Düşer Mi? 

Sürekli oto çekici hizmetine ihtiyaç duyan araç sahipleri, belirledikleri çekici hizmetleri ile görüşerek, araç başı hizmet avantajı veya km bazında fiyat avantajlarını kullanabilirler. 

Oto Çekici Fiyat Avantajlarından Kimler Faydalanır? 

Oto çekici hizmeti alacak müşterilerin, araç sahibi olması veya araç üzerinde tasarrufu olması gerekir. Fiyat avantajlarından faydalanacak kişilerin bu şartları yetiren getirdikten sonra firma ile anlaşma sağlaması durumunda, oto çekici hizmetlerine sağlanan fiyat avantajlarını kullanabilirler. 

0 Yorum var

Yorum Yap

Email Adresiniz görünmeyecektir.*